Sveikatos stiprinimas
Sveikatą stiprinanti mokykla
Aktyvi mokykla
Lietuvos mažųjų žaidynės

Remiantis paskutiniais vaikų ir jaunimo fizinio aktyvumo tyrimais, vaikai daug laiko praleidžia pasyviai, prie televizoriaus ar kompiuterio. Ikimokyklinio ugdymo įstaigas lankantys vaikai 2 kartus per savaitę dalyvauja kūno kultūros užsiėmimuose, tačiau to nepakanka augančiam vaikui. Vienas iš Lietuvos gyventojų 2008-2020 metų fizinio aktyvumo skatinimo strategijos uždavinių – populiarinti fizinį aktyvumą įvairiuose gyventojų sluoksniuose ir siekti, kad fizinis aktyvumas taptų bendrosios kultūros dalimi.
Projekto organizatoriai
Lietuvos tautinis olimpinis komitetas ir Respublikinė ikimokyklinio ugdymo kūno kultūros pedagogų asociacija.
Projekto idėja
Ikimokyklinis ir priešmokyklinis amžius – palankiausias formuoti įgūdžius, įpročius ir gyvenimo nuostatas (tame tarpe ir fiziškai aktyvaus gyvenimo nuostatą), o projektas „Lietuvos mažųjų žaidynės“ – puiki priemonė skatinanti vaikų fizinį aktyvumą bei pozityvų požiūrį į sportą, supažindinanti su garbingo varžymosi idėjomis, bendravimo ir bendradarbiavimo galimybėmis.
Projekto tikslas
Didinti ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų fizinį aktyvumą, tenkinant prigimtinį judėjimo poreikį ir skatinti Lietuvos ikimokyklinio ugdymo įstaigų pedagogų tarpusavio bendravimą ir bendradarbiavimą, profesinę paramą ir pagalbą, ugdant sveikus ir fiziškai aktyvius vaikus.
Projekto uždaviniai:
- Skatinti ikimokyklinio amžiaus vaikų fizinį aktyvumą, kilnų elgesį ir bendradarbiavimą.
- Teikti metodinę, konsultacinę pagalbą ikimokyklinio ugdymo pedagogams fizinio aktyvumo skatinimo ir sporto renginių ikimokyklinio ugdymo įstaigose organizavimo klausimais.
- Sudaryti sąlygas ikimokyklinio ugdymo pedagogams dalintis gerąja vaikų sveikatinimo ir fizinio aktyvumo skatinimo patirtimi.
- Skatinti glaudesnį bendradarbiavimą tarp ikimokyklinio ugdymo įstaigų.
- Kurti ikimokyklinio ugdymo pedagogų bendruomenę orientuotą į fizinio aktyvumo skatinimą.
Projekto eiga
Projektą „Lietuvos mažųjų žaidynės” sudaro trys etapai:
- Virtualūs fizinio aktyvumo užsiėmimai
- Lietuvos mažųjų žaidynių festivaliai įstaigose
- Respublikiniai Lietuvos mažųjų žaidynių festivaliai.
Pirmajame etape vaikų fizinio aktyvumo skatinimui pasitelkiamos Informacinės technologijos.
Antrojo etapo metu įstaigose vyksta fizinį aktyvumą skatinantys festivaliai.
Respublikiniai festivaliai vyksta didžiuosiuose Lietuvos miestuose. Jų metu siekiama, kad kuo daugiau vaikų patirtų džiaugsmą ir pozityvias emocijas sportuodami ir bendraudami tarpusavyje. Festivalių metu pateikiamos užduotys skirtos atskleisti vaikų fizinius gebėjimus ir puoselėti pagrindines olimpines vertybes: draugystę, tobulėjimą ir pagarbą.










LIETUVOS MASINIO FUTBOLO ASOCIACIJA Projektas „Futboliukas“


Futboliukas- tai mažasis futbolo brolis. Čia svarbu ne ūgis…ir netgi ne smūgis. Čia svarbiausi vaikai, nes šis projektas skirtas jiems.
Mažasis “Futboliukas” – tai netradicinis, įdomus, linksmas būdas stiprinti ne tik vaikų fizinę sveikatą, bet ir ugdantis drąsą, ryžtą, draugiškumą, pasitikėjimą, atsakingumą už save ir šalia esantį. Vaikai dalyvaudami “Futboliuko” treniruotėse mokosi komandinio, garbingo ir sąžiningo žaidimo, kūno ir kamuolio valdymo technikos. Žaidžiant įvairius žaidimus, atliekant pratimus ir užduotis, lavinama atmintis, pastabumas, reakcija, vaikai skatinami tobulėti, siekti pergalės.
Tikslai ir uždaviniai:
1. Populiarinti futbolo žaidimą lauke ir uždarose ikimokyklinio ugdymo įstaigos patalpose bei populiarinti futbolą kaip sporto šaką visuomenėje;
2. Sporto mokyklų nelankančius vaikus sudominti sportu ir sveika gyvensena;
3. Suteikti galimybę vaikams žaisti futbolą ikimokyklinio ugdymo įstaigose;
4. Sudaryti palankias sąlygas vaikams ne tik ugdyti savo fizinius gebėjimus žaidžiant, bet ir skatinti smalsumą pažinti futbolą per kūrybinę pusę;
5. Pateikti futbolą kaip patrauklią ir veiksmingą ugdymo priemonę vaikams perteikiant žinias ir formuojant įgūdžius;
6. Skatinti glaudų bendradarbiavimą tarp švietimo įstaigų, vietos (seniūnijų, savivaldybių, apskričių) institucijų ir sporto organizacijų;
7. Padėti suartėti kaimyninėms bendruomenėms, paskatinti šeimas laiko skirti aktyvioms veikloms su savo vaikais.
Visus futboliuko nuotykius galite stebėti https://www.asfutboliukas.lt








Informacija atnaujinta: 2025-03-13